Czy strach zawładnął Twoim życiem?

Lucia René

   This blog has been translated into Chinese, English and Spanish.

 

“Moja żona czuje się bezradna, gdy widzi mnie płaczącego,” mężczyzna zwierzył się niedawno.” Jest trudno badać moje emocjonalne doświadczenia, jeżeli nie mam jej wsparcia.”

A to od kobiety: “Mój małżonek reaguje negatywnie, gdy otwarcie wyrażam swoją opinię zgodną z moimi przekonaniami.Nie mogę ryzykować jego odsunięciem się ode mnie. Jak bym poradziła sobie z utrzymaniem dzieci bez jego pomocy ?

Mężczyzni i kobiety maja inne role do odegrania w tym historycznie przewrotowym czasie.Dla kobiet, jest to czas odnalezienia swojej siły, podjęcia oręża słonecznej kobiety, i zaczęcia przodowania w rozwoju swojej świadomości. Dla mężczyzn, wyzwanie tkwi w odsunięciu się od intelektu, który był tak czczony w patriarchalnym społeczeństwie, i skupieniu się na rozpoznaniu oraz oczyszczeniu emocjonalnych doświadczeń, aby podjąć energię serca – energię równowagi, równości, oraz bezwarunkowej miłości.

To co nas zatrzymuje- obojga kobiety i mężczyzn – przed odrzuceniem patriarchalnej ideologii dotyczącej roli kobiety/ mężczyzny, i przed podjęciem nowych wzorców zachowań w nowym świecie?

Strach.

Jeżeli jesteś mężczyzną, pomyśl jakie lęki zatrzymują Ciebie na drodze do przejęcia energii serca? Czy to jest to strach przed ujawnieniem siebie jako: bezradnego, wrażliwego lub zniewieściałego człowieka; zrażeniem kochanej kobiety( lub mężczyzny); pozostaniem samemu , jak dzura w płocie?Czy jest to strach przed straceniem opinii silnego mężczyzny lub przed popadnięciem w emocjonalny chaos?

Jeżeli jesteś kobietą, czy jest to wiara w potrzebę uzyskania przyzwolenia na wykonanie tego zadania? Strach przed pozostaniem samej bez jakiegokolwiek wsparcia? Lęk , że mężczyzni w Twoim życiu nie bedą Ciebie ochraniać w tym okrótnym, zdominowanym przez mężczyzn świecie , jeżeli odzyskasz swoją siłę?

Ale w jaki sposób zlikwidować swój strach, pytasz?

Naucz się dobrej techniki przetwarzania i używaj jej zawsze, gdy jesteś sprowokowana/y do reagowania na jakaś sytuację. Przełam przyzwyczajenie opierania się sytuacjom nieprzyjemnym i zastąp je nowymi wzorcami zachowań – wzorzec szacunku do siebie samego przywitaj, i przyjmij swoje doświadczenia. Na dnie Twoich doświadczeń leży strach, w środku tej wibracji strachu znajduje się present – światło i równowaga prawdziwego Ciebie. Strach jest Twoim przyjacielem. Jest on opakowaniem światła, tak jak ostryga chowająca perłę.

Z nasileniem przemijania Patriarchii tego lata, będziesz potrzebawać dobrą technikę przekształcającom tą energię! Znajdź ją teraz. Wszystkie systemy wspierają tą wewnętrzną pracę.

Poprzez wykorzystanie jednej z nich, bierzesz w swoje ręce odpowiedzialność za swoje problemy. Nie możesz natomiast przejąć odpowiedzialności spoczywającej na Twoim partnerze, rodzinie, przyjacielach. Oni musza wykonać pracę sami. Zajmij się doświadczeniami opartymi na strachu, które powstał w Twojej świadomości. Wyjdź im naprzeciw. Powitaj je. Badaj wzorzec swojego zachowania w poszukiwaniu ukrytej perly.

Jeżeli jesteś chętna/y, Twoje zewnętrzne okoliczności dopasują się do nowego paradygmatu świadomości. Przez dokonanie wyboru przejęcia odpowiedzialności wskażesz innym drogę-niesamowity serwis dla tych których kochasz, jeżeli tylko pomyślisz o tym. Możemy zmienić nasz Świat zmieniając samych siebie.

To co będzie? Stary partiarchalny Świat oparty na kontroli przez strach lub nowy Świat równowagi, równości, i bezwarunkowej miłości?

Ta decyzja należy do Ciebie.