Czym jest Mistycyzm?

Lucia René

   This blog has been translated into English, Spanish and Chinese.

Pozdrawiam,

Jest rok 2012.To jedenasta godzina. Teraz lub nigdy, moi przyjaciele. Nadszedł czas aby przesunąć się do przodu w szeregach świadomości.

W obecnym momencie, energie na naszej planecie są łatwo zmienne. Wszystko jest możliwe. Warunki sprzyjają przyśpieszeniu Twojego rozwoju duchowego. Pod koniec roku 2012, otworzą się drzwi do innego paradygmatu; przekroczenie ich będzie uzależnione od Twojej wibracji. Bedziesz gotowa/-y na przekroczenie tego progu?

Dla mnie, 2012 jest powiązany z podnoszeniem wibracji poprzez “ rozszerzanie mistycznych horyzontów”. Zapraszam Ciebie do poznania Świata mistyków…

Czym jest mistycyzm?

Mistycyzm jest sztuką i tak jak każda sztuka wymaga zarówno talentu jak i zdolności technicznych. Możliwe że łatwiej będzie to zrozumieć na przykładzie artisty – obojętnie jakiego typu. Ja użyję tutaj przykład teatru, gdyż kiedyś byłam aktorką teatralną.

Mysticism is an art and any art requires both talent and technical skill. Perhaps easiest to understand by using the analogy of an artist—any type of artist really, but I’ll use theatre since I was once an actress.

Aby stać się bardzo dobrą aktorką musisz nauczyć się wielu technicznych discyplin tak jak: głosu, wymowy, dialektu, tańca, ruchu, gimnastyki, i wielu innych metod sztuki aktorskiej. Ćwiczysz, ćwiczysz i pewnego dnia zostajesz obsadzona. Masz wtedy nadzieje ze dotychczasowy trening zaowocuje podczas prób. Nagle, nadchodzi czas na przedstawienie.

Gdy wchodzisz na scenę, pozostawiasz cały ten trening i próby za sobą, wchodzisz cała w czas teraźniejszy. Wszystko co się nauczyłaś do tej pory przepływa przez ciebie,pomimo że ty nie skupiasz się na tym. W tym momencie żyjesz jako wcielenie ” aktorstwa”- jesteś aktorka przez którą charakter porusza się, mówi, i czuje się; wpełni obecny w rzeczywistości przedstawienia.

W podobny spósb człowiek uczy się być mistykiem, poprzez uczenie się wielu dziedzin: medytacji, jak zatrzymać myśli, jak spostrzegać rzeczy w innych wymiarach, jak wejść na płaszczyznę mistyczną, jak osiągnąć nieskazitelność, jak utrzymać swoją energię na odpowiednim poziomie, jak zburzyć swoje ego, jak nie używać “linii”- wielu zabiegów okultystycznych.

I pewnego dnia, Twój trening jest zakończony i możesz zachowywać się z zupełną nieskazitelnością. Nie dlatego , że Twoja uwaga jest skupiona na byciu nieskazitelną/-nym, ale dlatego że ucieleśniasz nieskazitelność w tym momencie. Wstapiłaś/-eś w mystyczne wymiary aby wykonać pracę z energiamii i jesteś zupełnie swobodna/-y, żyjesz w teraźniejszości, nie myślac o całym treningu. Perfekcyjna forma. Perfekcyjny ruch.

Trening mistyka nie odbywa się na poziomie intelektualnym. Jest przekazywany od nauczyciela do studenta. Jest zapakowany do Twojego bytu. Twoja świadomość “ czuje” co świadomość mistyka robi. Wyczuwasz najdrobniejszy posuniecie a Twoja świadomość zapamiętuje to.

Podczas Twojego treningu mistycznego, czasami rozmawiasz o posunięciach. Przenosisz rzeczy w dół do rzeczywistości mentalnej i analizujesz daną technikę. Natomiast nie możesz nauczyć się mistycyzmu poprzez czytanie książki lub słuchanie wykładu. Musisz spędzić czas z mistykiem. Mistycyzm jest czystym doświadczeniem.

Niektórzy ludzie uczyli się jak być mistykami w przeszłych życiach i to wraca do nich w tym życiu. Niektórzy są “zaprogramowani” jako mistycy nawet bez formalnego treningu. Jeżeli jesteś zaprogramowana/-y jako mistyk, gdy doświadczysz mistycznego posunięcia, natychmiast zostanie on zarejestrowany w Twojej świadomości. Niektórzy są zaintrygowani mistycyzmem i chcą skrócić swoją edukację duchową. Generalnie, wszystkie kobiety są mistykami w wiekszym lub mniejszym stopniu, gdyż aby przetrwać w systemie patrialchalnym, musiały one użyć to co Castaneda nazywa” drugą uwagą”. Jest to część w nas dokonująca transakcji w niewidocznej strefie.

Nie ma znaczenia do której kategorii się zaliczasz. Każdy może odnieść korzyść z nauki technik mistycznych. Każdy może użyć ścieżkę mistyczną do podniesienia swojej wibracji.